
Derrida dla architektów - Richard Coyne

Nawet najbardziej prozaiczne opozycje architektoniczne – wnętrze a zewnętrze, front a zaplecze – mogą być ujmowane w terminach wskazujących, że coś jest na rzeczy. To właśnie Derrida dla architektów. Rzeczywiście, zawsze coś jest na rzeczy, a stawka jest wysoka.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Ludzki wymiar architektury. Teoria dla praktyki - Ewa Kuryłowicz

Architektura jako rzemiosło, dziedzina sztuki, dyscyplina naukowa i pasja. Autorka dotyka każdego z tych obszarów, dodając do nich jeszcze jeden ważny element – wymiar ludzki.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Lefebvre dla architektów - Nathaniel Coleman

Czego filozof może nauczyć architekta i urbanistę? Co im powie o przestrzeni? Jak odnowić myślenie o architekturze za pośrednictwem Henriego Lefebvre’a? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziemy w książce Nathaniela Colemana.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Architektura Urbanistyka Sztuka - ( Praca wspólna )

Publikacja, w której grono profesorów, członków Komitetu Architektury i Urbanistyki PAN, podjęło problematykę postrzegania architektury i urbanistyki
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Dom dla kultury - Nicolas Grospierre

Książka Nicolasa Grospierre?a ukazuje formalne podobieństwa między budynkami kibuców i kołchozów, wzniesionych w miejscach oddalonych od siebie setki kilometrów. Przedstawione budowle dzieli nie tylko odległość geograficzna, różnią je także krąg kulturowy i ustrój polityczny, w jakich powstały. Łączą je natomiast - uniwersalny język modernistycznej architektury i kultura rozumiana jako przestrzeń do budowania i rozwijania więzi międzyludzkich.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Antropocen. W stronę architektury regenerującej - red. K. Kępiński, A. Krężlik

Antropocen to era człowieka i era zmian antropogenicznego pochodzenia, które skutkują katastrofalnym ociepleniem klimatu. Przemysł budowlany i użytkowanie budynków odpowiadają za ponad jedną trzecią światowych emisji dwutlenku węgla, jednej z głównych przyczyn zmiany klimatu. Miasta i architektura w obecnej skali przyczyniają się do zaburzenia naturalnych cykli przyrody oraz do emisji zanieczyszczeń, a także – do zawłaszczenia kolejnych przestrzeni. Jednocześnie nie sposób wyobrazić sobie funkcjonowania człowieka poza architekturą.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Myśli Marzenia Miejsca - Jakub Świerzawski, Nina Juzwa

Książka prezentuje rozwój współczesnej architektury w Polsce na tle tendencji ogólnoświatowych. Autorzy skupili się na budowlach użyteczności publicznej powstałych w latach 1980-2020.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Jak studiować życie w przestrzeni publicznej - Jan Gehl, Birgitte Svarre

Jak pogodzić rozbudowę miast, w których skupia się życie coraz większej liczby ludzi, z jednoczesnym zachowaniem przyjaznej i funkcjonalnej przestrzeni dla mieszkańców?
Dostępność: brak towaru
Tożsamość. 100 lat polskiej architektury

Tożsamość. 100 lat polskiej architektury to publikacja towarzysząca pięciu wystawom
Dostępność: brak towaru