Archiwum i biblioteka anarchistyczna
Archiwum i biblioteka anarchistyczna

Jest pewne miejsce, w którym częstujemy chętne osoby wiedzą wylewającą się z zakurzonych półek oraz szczerym uśmiechem (a zimą, to i nawet herbatą). 

Archiwum anarchistyczne, o którym mowa, to najdłużej działające tego typu miejsce w Polsce, które - ma się rozumieć - trzyma w ryzach największe w kraju zbiory myśli wywrotowej. Znajdziesz tu dokumenty, plakaty, książki, pisma, ulotki, wlepy i wiele więcej rozmaitości z zakresu działalności ruchu anarchistycznego w Polsce i zagranicą oraz morze informacji dotyczących innych ruchów społecznych i politycznych - po polsku, angielsku,, niemiecku, hiszpańsku, francusku i w kilku innych jeszcze językach.

A gdzie znajdziesz samo archiwum? Na poznańskim skłocie Rozbrat, w pobliżu Parku Wodziczki i zachodniego klina zieleni. Jesteśmy tu od 27 lat i zamierzamy być kolejnych 100 :)

Wciąż powiększające się zbiory naszego archiwum, którym powoli zaczyna być za ciasno w rozbratowych murach, są najlepszym dowodem na ciągłość i intensywność działań anarchistów i anarchistek w Polsce i na świecie. Przychodzą tu osoby zbierające materiały do książek, magisterek czy doktoratów, liczni aktywistki oraz pasjonaci radykalnej myśli społecznej i politycznej. Przyjdź i Ty!

W archiwum można grzebać do woli, oglądać stare i nowe fotki, przeglądać niezliczone ilości tekstów i książek oraz artykułów prasowych. Na półkach znajdziesz zarówno nowości wydawnicze o anarchistach i innych wywrotowcach, jak i starocie, których na próżno szukać nawet w antykwariatach.

Nie zastanawiaj się, wpadaj!

 

Rozbrat

ul. Pułaskiego 21 a

kontakt:

bractwotrojka@gmail.com

696965195 (Metys)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl