Wydawnictwa

Witaj w świecie bez architektów - Szczęsny Jakub

witaj-w-swiecie-bez-architektow-ksiazka-trojka.jpg
  • promocja
Dostępność: brak towaru
Cena: 43,00 zł
zawiera 5.00% VAT, bez kosztów dostawy

Cena regularna: 49,00 zł

43.00
Najniższa cena od wprowadzenia towaru: 49,00 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Dlaczego ściany w arabskich domach są grubsze niż w europejskich? Czy zamiast budować dom z cegieł, można wydrążyć go w ziemi? Czy da się zorganizować wieś w wieżowcu? Jakub Szczęsny w swojej książce zabiera nas w ekscytującą podróż po ludzkich siedliskach na całym świecie: od mazowieckich wsi i miasteczek, przez Kazbę w Algierze i pływające wioski w Iraku, aż po podziemne domy w Chinach, brazylijskie fawele i obozy dla uchodźców.

W architekturze liczy się kontekst: warunki klimatyczne, społeczne, historyczne, ekonomiczne i polityczne, które wpływają na to, jak mieszkają ludzie w różnych częściach globu. Czego możemy się zatem nauczyć z dzieł lokalnych, anonimowych budowniczych? Jak architektura może reagować na współczesne wyzwania takie jak migracje czy katastrofa klimatyczna? Co o nas samych mówią budynki, wśród których żyjemy? Odpowiedzi znajdziecie w książce.

Jakub Szczęsny w fascynującej, miejscami osobistej książce przedstawia przykłady rozwiązań, które zostały podyktowane potrzebą, nie gustem.

----------------------------------------------------------

Jakub Szczęsny jest architektem, projektantem najwęższego domu świata (Domu Kereta, w kolekcji nowojorskiego Muzeum Sztuki Nowoczesnej), licznych instalacji w przestrzeniach publicznych i serii prefabrykowanych domów Simple House i FreeDOM. Studiował architekturę w Warszawie, Paryżu i Barcelonie, pracował w branży reklamowej i w grupie projektowej Centrala. Od 2016 roku prowadzi własną pracownię SZCZ w Warszawie. Uczy na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej i w School of Form. Prowadzi popularyzatorskie programy telewizyjne na temat architektury i projektowania wnętrz. Publikuje felietony w "Dobrym Wnętrzu", "Autoportrecie", "Architekturze i Biznesie" i "Salonie", dodatku do "Polityki" o architekturze i wnętrzach.

Dane techniczne

Forma wydania książka
Wydawnictwo Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
Okładka miękka
Liczba stron 127
Rok wydania 2021
ISBN / ISSN 9788364177965

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl