Wydawnictwa

W sprawie Agambena. Konteksty krytyki ( praca zbiorowa)

W_sprawie_Agambe_4f6add061e5c8.jpg
  • promocja
Dostępność: brak towaru
Cena: 26,00 zł
zawiera 5.00% VAT, bez kosztów dostawy

Cena regularna: 30,00 zł

26.00
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 30,00 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Zamieszczone w niniejszym tomie artykuły są efektem zorganizowanego przez Pracownię Pytań Granicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i „Krytykę Polityczną” cyklu „Projekt Agamben”, którego celem było ukazanie szerokiego spektrum implikacji filozofii Agambena...

 

...oraz uprzystępnienie jej polskiej humanistyce. W trakcie trwania projektu stworzono warunki umożliwiające odczytanie dzieł włoskiego filozofa zarówno jako oryginalnej i ciekawej propozycji teoretycznej, jak i niezwykle bogatej „skrzynki z narzędziami” do analizowania zjawisk zachodzących we współczesnym świecie, w ich wymiarze biopolitycznym, społecznym, kulturowym, ekonomicznym i politycznym. Do uczestnictwa w serii wykładów zaproszono naukowców z wielu ośrodków w Polsce, którzy w swoich wystąpieniach próbowali poddać dzieło Agambena „silnym” interpretacjom, jednocześnie umieszczając je w szerszym, zrozumiałym kontekście. Efektem ich wysiłku interpretatorskiego są zgromadzone tutaj teksty, poświęcone rozmaitym aspektom filozofii Agambena.


Książka W sprawie Agambena. Konteksty krytyki należy  z pewnością do najlepszych publikacji, jakie ostatnio napisano i opublikowano w Polsce na temat myśli włoskiego filozofa.

prof.  Mirosław Loba

 


Tom ten uzupełnia ważną lukę na polskim rynku wydawniczym i istotnie spełnia obietnicę zawartą w tytule. Agamben, pisarz bardzo bogaty i wielowątkowy, ukazany jest w niej ze wszystkich ważnych stron. Rzetelnie zaprezentowano tu aspekty polityczne, społeczne, religijne, a także teoretyczno-literackie jego złożonej twórczości.

prof.  Agata Bielik-Robson
 
 
Pod redakcją: Łukasza Musiała, Mikołaja Ratajczaka, Krystiana Szadkowskiego i Arkadiusza Żychlińskiego

 

Dane techniczne

Forma wydania książka
Wydawnictwo Poznańskie
Rok wydania 2010
Okładka miękka
Liczba stron 286
Stan nowa
Uszkodzenia lekko zagięte rogi okładki, rysa przy górnym brzegu okładki
ISBN / ISSN 978-83-7177-647-2
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl