Wydawnictwa

Shadow Architecture / Architektura cienia. Handel uliczny tom I - ( Praca zbiorowa )

s_172-shadow_architecture___architektura_cienia.jpg
  • promocja
Dostępność: brak towaru
Cena: 43,00 zł
zawiera 5.00% VAT, bez kosztów dostawy

Cena regularna: 49,99 zł

43.00
Najniższa cena od wprowadzenia towaru: 49,99 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

"Architektura Cienia" odwraca proporcje. Handel uliczny - traktowany przez wielu - jako negatywne zjawisko życia miasta, może być jego atutem. Zamiast wstydzić się handlu ulicznego (usuwając go lub ukrywając), stwórzmy dobre warunki dla jego współistnienia z rozwojem żywej, nowoczesnej metropolii.

Książka spodoba się wszystkim tym, którzy chcą spojrzeć na miasto z perspektywy ekonomii i sztuki, nie boją się miejskich paradoksów i wewnętrznych sprzeczności. Handel uliczny jest zjawiskiem, które zamiast szpecić ulice współczesnych miast, powinien je wypełniać i uspołeczniać.
Aby miasta były dla ludzi, handel uliczny musi znalezć w nim stosowne miejsce.

Równolegle do działań urbanistów, miejskich aktywistów i artystów, konieczna jest mądra polityka władz miejskich, które czasem zapominają, że nie sztuką jest realizowanie wielkich inwestycji urbanistycznych,  ale przede wszystkim zagospodarowanie luk pomiędzy nimi w odpowiedzialny społecznie sposób.

Witek Hebanowski

Julia Missala
Fundacja Inna Przestrzeń
 
Architektura Cienia to pierwszy interdyscyplinarny przewodnik po strategiach, praktykach i projektach związanych z handlem ulicznym.

Publikacja Aleksandry Wasilkowskiej to także pierwsza książka Fundacji Inna Przestrzeń, która trafiła do księgarni.

Szara strefa w wielu krajach to nawet 40% rynku. Prognozy mówią o nieustającym wzroście nieformalnego przepływu kapitału. Szacuje się, że połowa ludzi pracujących na świecie - około 1,8 mld osób - pracuje w szarej strefie. Ekonomia i rozrastająca się szara strefa oraz rodzące się w czasach kryzysu alternatywne ekonomie takie, jak: banki czasu, bezgotówkowe wymiany towarów i usług, alternatywne waluty, niewątpliwie będą mieć wpływ zarówno na kształt architektury, jak i organizację miast w przyszłości.

Autorzy: Aleksandra Wasilkowska (koncepcja i redakcja) oraz Maciej Sieńczyk, Jan Smaga, Pedro Gadanho, Studio Miessen, Monika Sosnowska, Anna Kaplińska-Struss, Jerzy Goliszewski, Agnieszka Kurant, Przemysław Witkowski, Krzysztof Herbst, Andrzej Nowak, Joanna Erbel, Peter Mörtenböck, Helge Mooshammer

Dane techniczne

Forma wydania książka
Wydawnictwo Fundacja Inna Przestrzeń
Okładka miękka z obwolutą
Liczba stron 370 170x230 mm
Stan nowa
Uszkodzenia zagięcia narożników
ISBN / ISSN 978-83-927411-9-0

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl