Wydawnictwa

Ruch Społeczeństwa Alternatywnego a opozycja w PRL ( wybór tekstów )

Dostępność: brak towaru
Cena: 8,00 zł
zawiera 5.00% VAT, bez kosztów dostawy
8.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Początkowo książeczka ta zawierać miała jedynie wywiad z członkami RSA, zamieszczony w 1985 roku przez „ Przegląd Polityczny”. Tekst ten obrósł już niemalże w legendę, choć często podawany w opracowaniach dotyczących powojennej historii polskiego anarchizmu, to mało kto miał okazję go przeczytać. Przedrukowanie w całości jego treści uznaliśmy więc za rzecz potrzebną i ważną.

W czasie przygotowań do druku, zwróciliśmy się jednak z prośbą o pomoc do Janego Waluszko, dzięki któremu uzyskaliśmy dostęp do innych tekstów, zamieszczonych w latach 80-tych, w pismach II (a także i I) obiegu. W tym jednak zbiorze jako klucz postanowiliśmy obrać wzajemne relacje między ruchem anarchistycznym (głównie gdańskim RSA), a opozycją w PRL.

Oprócz wywiadów i artykułów, które publikowane były w latach 80-tych, zamieściliśmy również teksty młodsze. Staraliśmy się tym samym, jak najpełniej przybliżyć problematykę przedstawioną w tytule. Opracowanie, zebranie i wydanie korzystające ze zbiorów i zaangażowania osób związanych z Poznańską Biblioteką Anarchistyczną.

 

Dane techniczne

Forma wydania broszura
Wydawnictwo Oficyna Trojka
Okładka broszurowa
Liczba stron 76 150x210 mm
Rok wydania 2002
ISBN / ISSN 83-919519-5-2

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl