Wydawnictwa

Amory, zaloty i podboje, czyli niesamowite historie o rozmnażaniu w świecie przyrody - Sz. Drobniak, M. Łepkowska

Sz._Drobniak__M._5b47316dde4f7.jpg
  • promocja
Dostępność: brak towaru
Cena: 38,00 zł
zawiera 5.00% VAT, bez kosztów dostawy

Cena regularna: 42,00 zł

38.00
Najniższa cena od wprowadzenia towaru: 42,00 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Amory, zaloty i podboje czyli niesamowite historie o rozmnażaniu w świecie przyrody

 

Dzięki tej książce poznacie fascynujące sposoby rozmnażania zwierząt i roślin...w lesie, na łące i pod wodą!

 

 

Dlaczego modliszka odgryza na randce głowę swojemu partnerowi? Czy to prawda, że skarabeusz uwodzi wybrankę kulką kupy, a ślimak jest zarówno mamą jak i tatą? Czy bakterie też chodzą na randki? A jak randkują rośliny, skoro nie potrafią chodzić? Dlaczego pod koniec romantycznej kolacji para jeżozwierzy wzajemnie na siebie siusia? Kiedy i po co tata błazenek zamienia się w mamę? I dlaczego właściwie rozwielitki oraz bdelloidalne wrotki nie potrzebują chłopaków?

 

 

Spis treści:
Diablica, Sikorka modra, Skarabeusz, Panda, Mucha tyczkooka, Rozwielitka, Ślimak winniczek, Błazenek, Dwulistnik muszy, Żółw skórzasty, Koliber łopatoogonowy, Modliszka, Kukułka, Bakterie, Świtezianka, Pszczoła, Grzebitoród amerykański, Lądzień czerwonatka, Batalion, Kolczatka, Altannik, Tasiemiec, Kaczka krzyżowka, Ślimak bananowy, Golec, Jeżozwierz, Wąż pończosznik, Wywilżna karłowata, Tulipan, Macroscelides Micus, Wrotki bdelloidalne.

 

 

SZYMON DROBNIAK – biolog ewolucyjny i zoolog. Pracował na całym świecie: od kostarykańskiej dżungli (gdzie badał oszałamiające kolory tropikalnych kolibrów) do szwedzkiej tajgi arktycznej(gdzie podglądał żyjące w niezwykłych rodzinach sójki syberyjskie). Po kilku latach spędzonych na szwajcarskim Uniwersytecie w Zurychu oraz szwedzkim Uniwersytecie w Uppsali wrócił do Polski i aktualnie pracuje w Instytucie Nauk o Środowisku Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest także członkiem zespołu zoologów ewolucyjnych pracujących na australijskim Uniwersytecie Nowej Południowej Walii w Sydney. Czasami w swojej pracy zamienia się w matematyka: wynajduje nowe sposoby patrzenia na biologiczny świat, korzystając tylko z komputera i matematycznych równań.

 

 

Autor kilkudziesięciu artykułów naukowych. Wydał też niedawno książkę Co nas może zabić w mieście. Jego teksty można znaleźć m.in. w „Gazecie Wyborczej”, miesięczniku „Focus”, „Tygodniku Powszechnym”, a ostatnio nawet w kulinarnym magazynie „Kukbuk”. Nauka to zresztą nie jedyne jego zainteresowanie – jako Drobne Kreski tworzy artystyczne wizje naukowego świata w postaci ilustracji, infografik i filmów.

 

 

W 2015 roku został zwycięzcą polskiej edycji międzynarodowego konkursu dla popularyzatorów nauki FameLab (opowiadając o zdradzających swoich mężów sikorkach!). Popularyzacja nauki to zresztą jego drugi zawód: prowadzi też warsztaty z dziećmi i dorosłymi, organizuje cykliczne Tygodnie Ewolucji w Krakowie, jest też członkiem zarządu Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki, grupy Evoke oraz współtwórcą inicjatywy Nauka dla Przyrody, a do tego wszystkiego jest naukowym stand-uperem.

 

 

MARIA ŁEPKOWSKA – graficzka i ilustratorka. Studiowała na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wegetarianka, która nieustannie poszukuje sposobów na bardziej ekologiczne życie w mieście. W wolnym czasie rysuje komiksy, ogląda filmy z Davidem Attenborough i uprawia swój balkonowy ogródek.

 

 

Dane techniczne

Forma wydania książka
Wydawnictwo Babaryba
Okładka twarda
Liczba stron 144 205 mm x 205 mm
Rok wydania 2018
ISBN / ISSN 978-83-62965-54-0

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl